ВО ЖИВО: Пресуда за Латас во случајот „Тревник“

Во Кривичен суд се носи пресуда за случајот „Тревник“ во кој се обвинети Драган Павловиќ Латас и неговите браќа.

Од СЈО бараат судот да ги осуди браќата Павловиќ за бесправно градење и да им ги одземе викендичките.

Следете ја пресудата во живо:

ВО ЖИВО Пресуда за Латас

Publiée par Sloboden Pecat sur Jeudi 4 juillet 2019

Прочитајте и...  Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Прочитај повеќе

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 1 =

Прочитај повеќе

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Слободен печат

Пронајдени пет мигранти во товарно возило, кривична пријава за возачот

Слободен печат

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција