ВО ЖИВО: Прес-конференција на Зоран Заев

За тоа се изборија две третини од пратениците во Собранието, рече Заев. 

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево на прес – конференција изјави дека со донесување на Законот за јавно обвинителство е ставен уште еден темел за неселективна правда.

– За тоа се изборија две третини од пратениците во Собранието – рече Заев.

Во живо: Прес-конференција по усвојувањето на Законот за јавно обвинителство.

Во живо: Прес-конференција по усвојувањето на Законот за јавно обвинителство.

Publiée par Zoran Zaev sur Dimanche 16 février 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитајте и...  Курц: Нема слобода на патувања додека не се открие вакцина

Прочитај повеќе

Спасени 15 мигранти кои се обиделе да преминат од Франција во Велика Британија

Слободен печат

Епидемиологот Пашагиќ почина од последиците на коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Ова се моите колеги кои неуморно работат на пунктовите за тестирање

Слободен печат

Премиерот Џонсон префрлен во болница

Слободен печат

Полицискиот час ги опустоши парковите, се шетаат само кучиња (ФОТО)

Ирскиот премиер ќе работи една смена како лекар додека трае епидемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заразените од коронавирус во Кипар ќе се следат преку мобилна апликација

Слободен печат

Пазарите за диви животни во Кина повторно се отвораат, расизмот кон азиската популација во САД расте (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралицата Елизабета се обрати до нацијата: Ќе успееме во борбата против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Скопје како во филмот „Јас сум легенда“, само без зомби (ФОТО+ВИДЕО)

Љубиша Николовски

Баша: Нискиот број на тестови во Албанија ја прикрива вистината и чини животи!

Слободен печат

Француски план предвидува 300 милијарди евра на кредити за поддршка при економската криза

Слободен печат