-5 C
Скопје

ВО ЖИВО: Прес-конференција на премиерите Заев и Борисов и канцеларката Меркел

Заеднички изјави за медиумите на копретседавачите, премиерите Зоран Заев и Бојко Борисов, заедно со канцеларката на СР Германија Ангела Меркел.

Во Софија денеска се одржа лидерскиот Самит за Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес, на кој оваа година домаќини се Република Бугарија и Република Северна Македонија.

Македонската делегација на Самитот ја предводи претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од вицепремиерите Битиќи и Никола Димитров, и министерот за надворешни работи Бујар Османи, соопшти владината прес-служба.

 

Прочитајте и...  Рускоска: Судски курир не доставил 1.500 платни налози, потребно е пошироко прочистување на судството

Поврзани вести

Во Јакутија повторно измерени -47 степени Целзиусови

МИА Агенција

Си-Ен-Ен: Бајден на првиот работен ден ќе смени серија лоши или неостварливи одлуки на администрацијата на Трамп

МИА Агенција

Шпанската крајбрежна стража кај Канарските острови спасила 34 мигранти, едно дете настрадало

МИА Агенција

Минусни температури во цела држава, на Попова Шапка -16 степени

МИА Агенција

За последните шест недели во светот од ковид-19 умреле половина милион луѓе

МИА Агенција

Железничкиот транспорт лани со загуби од 512 милиони денари и двојно помалку патници

МИА Агенција

Остави Коментар