12 C
Скопје

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за правда Маричиќ

Министерот за правда, Бојан Маричиќ држи прес-конференција во Владата на Северна Македонија.

Прочитајте и...  Грчко-албански односи: Хаг ќе решава за границата во Јонското Море

Поврзани вести

ВИДЕО | Бројот на вакцинирани во Велика Британија надмина 20 милиони

Слободен печат

ВИДЕО | Масакр на протестите во Мјанмар: Војската пукаше врз демонстраните – 18 загинати

Слободен печат

Политичка одговорност: Невини 16 години

Слободен печат

Филипче: Кинеските вакцини многу скоро ќе ги имаме во земјава

Слободен печат

Авганистан ги доби првите дози вакцина против коронавирус од Индија

Слободен печат

Борел: ЕУ ќе одговори со мерки на насилството во Мјанмар

Слободен печат

Остави Коментар