ВО ЖИВО Прес-конференција на министерот Филипче и директорката на ДСЗИ Сотирова-Бухова

Проследете ја во живо прес-конференцијата на министерот за здравство, Венко Филипче и директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат д-р Иринка Сотирова-Бухова.

 

Прочитајте и...  Аксиос: За Хантер Бајден се расправа само низ социјалните мрежи

Поврзани вести

ВИДЕО: Регистрирани се 846 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Д-р Александар Стојанов: Сите што биле во контакт со Амди Бајрам на свадбата да бидат во изолација!

Советот на општина Шуто Оризари одржа комеморативна седница по повод смртта на Амди Бајрам

Слободен печат

ФОТО: Граѓаните од општина Гази Баба им помагаат на лицата од ранливите категории

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Шилегов: Би ги укинал централните инспекции, да не постои државен инспекторат

Слободен печат

Остави Коментар