ВО ЖИВО: Прес-конференција на Битиќи и Шахпаска за дел од економските мерки од четвртиот пакет

Прес-конференција на заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, на која ќе бидат презентирани дел од мерките на четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на Ковид-19.

Прес-конференција на ЗПВРСМ за економски прашања Битиќи и МТСП Шахпаска

[🔴Во живо] Прес-конференција на ЗПВРСМ за економски прашања Битиќи и МТСП Шахпаска

Publiée par Влада на Република Северна Македонија sur Mardi 29 septembre 2020

Прочитајте и...  СЗО: Ставете ги контактите во изолација

Поврзани вести

Словенија би можела да испрати војска на границата со Хрватска

Илинка Иљоска

Хоти ги започнува процедурите за отворање на амбасадата во Израел

Илинка Иљоска

Училиштата се известени за начинот на оценување, првите оценки до 20 ноември

Слободен печат

ВО ЖИВО: Изјава на премиерот Заев по научната конференција за македонскиот јазик

Слободен печат

Германските виролози не ја исклучуваат можноста од неконтролирано ширење на Ковид-19

Илинка Иљоска

Комисијата наместо да заштити, дискриминира од старт

Весна Тодоровска

Остави Коментар