ВО ЖИВО | Прес-конференција на Ковачевски и Мишел

Средба на Шарл Мишел и Димитар Ковачевски во Скопје / 5 јули 2022 /Фото: Влада на Република Северна Македонија

Прес-конференција на премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на Советот на Европа Шарл Мишел, кој е во посета на Северна Македонија.

ФОТО+ВИДЕО | Пендаровски – Мишел: Прифаќањето на францускиот предлог ќе овозможи отворање на првата фаза од пристапните преговори

Видео на денот