ВО ЖИВО: Полуфиналната борба на Георгиевски, Македонија се бори за олимписки медал

Македонскиот таеквондист по двете победи се најде во одлична можност да се бори за еден од медалите на Олимписките игри во Токио.

Дејан Георгиевски во полуфиналето ќе ги одмери силите против натпреварувачот од Кореја, Дион Кјо Ин.

Нашиот борец докажа дека е сериозен во своите амбиции и зрел да се искачи на победничкиот подиум.

На следниот линк ТУКА можете во живо да ја следите третата борба на Македонецот на таеквондо турнирот. Со среќа Дејан.

Таеквондо во Токио: Браво Георгиевски, Македонецот го елиминираше светскиот шампион

Видео на денот