6 C
Скопје

ВО ЖИВО: Османи и Симовски на средба за пописот

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски ќе одржат прес-конференција за претстојниот Попис на население, домаќинства и станови 2021. 

Прочитајте и...  Интервју со проф. Тодор Тагарев: Руската инвазија на Украина би била авантурата на Брежњев во Авганистан

Поврзани вести

Вучиќ: Србија ќе биде велесила во производството на вакцини

Слободен печат

Лекарот на Навални предупреди дека неговото здравје се влошува

Слободен печат

ВИДЕО: Пентагон потврди, објавената снимка со НЛО е вистинска

Слободен печат

Чешка протера 18 руски дипломати, обвинети се дека работеле за специјални служби

Слободен печат

Вучиќ за нон – пејперот на Јанша: Ниту сум видел мапа, ниту пак план – се залагам за постојните граници

Слободен печат

Веља Невоља и Месар во паника: Пронајдена ДНК трага од нивна жртва – мислеа дека ако „нема тело – нема дело“

Слободен печат

Остави Коментар