ВО ЖИВО ОД ВЛАДА: Заев и министрите Ангеловска и Поповски ја промовираат новата веб-платформа „Отворени финансии”

Во Владата на Република Македонија во моментов премиерот Зоран Заев , министерката за финансии Нина Ангеловска и министерот за отчетност и транспаретност Роберт Поповски ја промовираат новата веб-платформа „Отворени финансии“.

Следете во живо:

Publiée par Sloboden Pecat sur Mercredi 20 novembre 2019

Прочитајте и...  Филипче: Нема место за паника, со дополнителниот капацитет за 400 тестирања ќе се намалат чекањата

Поврзани вести

Јовески: Доставена е кривична пријава за директорката Димова за четири кривични дела

Слободен печат

Шарли Ебдо со нова шокантна карикатура: Ердоган во долна облека и гол задник на жена со хиџаб

Илинка Иљоска

Се создава ли ново “Источно НАТО” од Русија и Кина кое може да ја прекине воената доминација на Америка

С.Р.

Во Бугарија засилени мерките против коронавирус

Илинка Иљоска

Филипче: Нема место за паника, со дополнителниот капацитет за 400 тестирања ќе се намалат чекањата

Слободен печат

Бројот на потврдени случаи на коронавирусот во светот е близу 45 милиони

Илинка Иљоска

Остави Коментар