ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев и градоначалникот на Гази Баба, Георгиевски

Обраќање и изјави на премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски во село Стајковци по повод изградбата на нова спортска сала.

Прочитајте и...  Новиот закон за платежни услуги и платни ситеми поставен на ЕНЕР

Поврзани вести

Енергетската ефикасност и заштитата на животната средина – приоритети во работењето на Општина Центар

Слободен печат

Три организации бараат спроведување темелна истрага околу бегството на Сашо Мијалков

Слободен печат

ДИЖС: Голем дел од угостителските објекти во Маврово ги испуштаат отпадните води во езерото или во Радика

Слободен печат

Граѓани, компании и институции во осигурување вложиле 163,7 милиони евра

Слободен печат

686 санкции за неносење маска

Слободен печат

Новинарот Александар Чомовски добитник на наградата за животно дело „Крсте Петков Мисирков“

Слободен печат

Остави Коментар