10 C
Скопје

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Заев и директорката на Институтот Јованова-Грујовска на научната конференција за македонскиот јазик

Обраќање на премиерот Зоран Заев и директорката на Институтот Елена Јованова-Грујовска на меѓународната научна конференција „Македонскиот јазик – извор на научни истражувања (дома и надвор)”, во Амфитеатарот на Институот за македонски јазик „Крсте Мисирков” во Скопје.

 

ВО ЖИВО – научна конференција за македонскиот јазик и обраќање на директорката на Институтот Елена Јованова-Грујовска и премиерот Заев

Publiée par Sloboden Pecat sur Mardi 20 octobre 2020

Прочитајте и...  Лончар: Вакцинацијата за здравствените работници во Србија нема да биде задолжителна

Поврзани вести

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Слободен печат

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Остави Коментар