20.8 C
Скопје

ВО ЖИВО: Мицкоски одржува прес-конференција за медиумите

Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, во моментов пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев, одржува прес-конференција за медиумите, на која ќе информира дека партијата го прифаќа 15 јули како датум на избори.

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа седница на која партиското раководство дискутираше за актуелната политичка состојба во земјата, за здравствената криза, но и за идните активности на партијата.

-Изборите на 15 јули, среда ќе учествува ВМРО-ДПМНЕ и заедно со народот ќе го победи изворот на кризата Зоран Заев и СДСМ. Двата услови кои ги баравме се прифатени, прво протоколи за заштита на здравјето на граѓаните, второ мисија на ОБСЕ и ОДИХР за заштита на волјата на граѓаните- напиша попладнево тој на Фејсбук.

Поврзани вести

Вархеји: Почеток на преговорите со Македонија и Албанија останува приоритетно прашање

Слободен печат

ВИДЕО | Чуден случај со принцезата Латифа: Тврди дека е киднапирана, но ужива во Европа

Слободен печат

Три олтајмери се украдени за време на рели во Италија

Слободен печат

Србија направи огромен чекор кон ЕУ: Ана Брнабиќ изјави дека Кластерот 1 е отворен

Слободен печат

Запленeто злато вредно 1,9 милиони долари: Уапсени тројца граѓани на Конго, двајца Кинези се во бегство

Слободен печат

Се урна едрилица, едно лице е повредено

Слободен печат

Остави Коментар