ВО ЖИВО | Изјави на премиерот Заев, вицепремиерот Груби и градоначалниците Шилегов и Беџети

Фото: МИА

Изјави на премиерот Зоран Заев, првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министрите за финансии Фатмир Бесими и за економија Крешник Бектеши и градоначалниците на Скопје Петре Шилегов и на Сарај Блерим Беџети по посетата на фабриката од индустриска дејност „One cable” во Сарај.

Видео на денот