ВО ЖИВО: Изјави на премиерот Заев и министерката Царовска за првиот училишен ден

Премиерот Зоран Заев и министерката за образование Мила Царовска во посета на Основното училиште „Јан Амос Коменски” во Карпош, по повод првиот училишен ден.

Publiée par MИА.mk sur Jeudi 1 octobre 2020

Прочитајте и...  Австрија со рекорден број новозаразени, повеќе од 3.000 за еден ден

Поврзани вести

Италија затвора повторно цели сектори поради епидеммијата

Илинка Иљоска

Нови мерки за заштита од ковид-19 во Хрватска

Илинка Иљоска

Почна дигиталниот конгрес на СДСМ

Илинка Иљоска

Тирана домаќин на министерски состанок за интеграција на Ромите

Илинка Иљоска

Сепак, Амди Бајрам нема да биде погребан во Алеата на Великаните

Илинка Иљоска

Сите засегнати страни да го поддржат пописот во 2021, порачува Делегацијата на ЕУ во земјава (ВИДЕО)

Лука Андреев

Остави Коментар