ВО ЖИВО: Изјави на Ковачевски и Мицкоски по средбата

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба се обраќаат на јавноста. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Линкот до изјавите можете да го следите во продолжение: