ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Стево Пендаровски

По завршувањето на седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија, која се одржа во претседателската „Вила Водно”, на која се расправаше за актуелната состојба со пандемијата на ковид-19 и за мерките и активностите на надлежните институции, свое обраќање има претседателот на државата Стево Пендаровски.

Прочитајте и...  СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на партијата, граѓаните избраа иднина, а Црвенковски е историја

Поврзани вести

Навални: ЕУ да не остане нема ако на било кој кандидат му се забрани учество на руските избори

Слободен печат

Одлука на Советот на Општина Битола: Донација од 40.000 евра за изградба на модуларна болница

Слободен печат

Филипче: „Полициски час“ нема да донесе ништо, есенскиот пик на вирусот е зад нас

Слободен печат

Во Србија на секои 28 минути едно лице ја губи битката со коронавирусот: Нови 7.790 случаи, 57 лица починаа

Слободен печат

И за вакцината за ковид-19 се поделивме, едни со Русите, други со Американците

Хоти: Нема договор со Белград за посетите на српските официјални лица на Косово

Михаило Донев

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian