24.8 C
Скопје

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Во најновото издание на весникот „Слободен печат“ читајте:

– Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина – Грција ве чека вакцинирани или тазе тестирани!

– Институт за јавно здравје – Епидемијата стивнува, вакцинацијата зема замав

– 9 Мај – Ден на Европа – Зоран Заев: Европската Унија е нашиот природен дом

– Кабинетот на претседателот на државата појаснува – Пендаровски „не се согласил во сè“ со Мицковски

– Уписите на идните првачиња почнаа со нови проблеми – Од очниот преглед им се „темни“ на родителите

– Неделата веќе нема да биде пазарен ден – Околу 5.000 тезгаџии ќе останат без најголемиот промет

– Рестрикции за извозот на челик – ЕУ го штити внатрешниот пазар, а страда и македонската црна металургија

– Авганистан – Десетици жртви при бомбашки напад пред училиште во Кабул

– Застрашувачки и незапирливо – Мексико Сити тоне по половина метар годишно!

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар