7.1 C
Скопје

Во Вухан отворен забавниот парк: Ролеркостерот полупразен, на рингишпилот зафатена секоја втора столица (ФОТО)

После неколку месеци целосна блокада на кинескиот град Вухан, во вторникот повторно беше отворен забавниот парк.

Profimedia

Иако луѓе има, забележително е дека капацитетите не се пополнети.

Profimedia

Според правилата на социјално дистанцирање, на рингишпилот е зафатено секое второ седиште, а исто така и ролеркостерот не смее да биде пополнет.

Profimedia

Кина се соочува со новиот бран на епидемијата, па последниве неколку дена скокна бројот на заболени, поради што некои градови повторно ги заострија мерките.

Profimedia
Profimedia
Facebook

 

 

 

Прочитајте и...  Турска мусака со прелив

Поврзани вести

Вакво нешто сигурно не сте виделе: Не постои збор со кој би се опишал фустанот на Карди Би

Слободен печат

Со следниот тест откријте колку е стар вашиот мозок и како работи

Слободен печат

Весна Петрушевска: Никој не прашува како жртвата на сексуално насилство ќе се крене на нозе

Ј.К.Д.

ФОТО | Биле страв и трепет и никој не можел да ги надмудри како војни стратези: Ова се најмоќните кралици воини

Слободен печат

ФОТО: Сузана Турунџиева и Атиџе низ главниот град кај „скопските пчели“

М.Р

Лари Кинг пред олтарот застана осум пати со седум жени, една од нив ја запросил во болничка соба

Слободен печат

Остави Коментар