Во вторник Јанева на распит кај Рускоска

Специјалната обвинителка Катица Јанева во вторник ќе биде сослушана за случајот „Рекет“ кај обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска пишува СДК.

Досега се сослушани обвинителките Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска, како и шефицата на Кабинетот на Јанева, а утре сведочи обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми.

Прочитајте и...  Снегот го покри Скопје: Главниот град денеска личеше како од бајките (ГАЛЕРИЈА)

Прочитај повеќе

Владата ќе обезбеди свеж капитал за поддршка на малите и средни претпријатија

Слободен печат

Град скопје ќе ги преземе активностите за реконструкција на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Слободен печат

Вработените во јавниот сектор годинава нема да добијат регрес за годишен одмор

Мрежата 5G лајт почна со работа во Белгија, не и во Брисел

МИА Агенција

Филипинскиот претседател им се закани со смрт за прекршувачите на карантинот

МИА Агенција

Рама: За состојбата со коронавирусот одлучувачки се првите 10 дена од април

Слободен печат

1 comment

Vasil 15/08/2019 - 17:19 at 17:19

Za nas samo OZNA da se formira . E da videme koj ke reketira
i koj sudija ke ucenuva i koj ke lapa narodni pari .
Redno e nekoj da go zastiti ovoj narod od ovie kriminalci .
P.S. Sicilijanska mafija ne ni e ravna . Mozat voda da ni
nosat !!! Samo taka ke ne bide. Po Katica Jovo prevara
da se trgne . Toj ne e za vo K.J. Pretprijatie da raboti !
Pozzz

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мисајловски: Државата мора под итно со финансиски инекции да им помогне на сите компании

Слободен печат

На сета мака одекна експлозија во Италија: Шест лица извлечени од под урнатините!

Слободен печат

Едуард Филип: Ситуацијата низ која минува Франција е „без преседан”

МИА Агенција

Коронавирусот ги коси и домородците во Амазонија

МИА Агенција

Мажот пронајден починат во својот стан во Битола немал коронавирус

Слободен печат

Партијата на Шарец против давањето широки овластувања на словенечката војска

МИА Агенција