13 C
Скопје

Во вторник без вода повеќе улици на Водно

Поради поврзување на нова водоводна мрежа од Ф-200 мм во Полициска станица Водно, како и дефект на затварач од Ф-250 мм на улица „Тодор Александров” бр.3 без вода во вторник, 04.05.2021 ќе бидат жителите на повеќе улици во населбата Водно, информираат од ЈП „Водовод и канализација”.

Поради поврзување на нова водоводна мрежа од Ф-200 мм во Полициска станица Водно, како и дефект на затварач од Ф-250 мм на улица „Тодор Александров” бр.3 без вода во вторник, ќе бидат жителите на повеќе улици во населбата Водно, информираат од ЈП „Водовод и канализација”.

– Без вода од 8:30 часот до завршување на активностите ќе бидат корисниците на дел од улиците „Ловќенска”, „Караорман”, „Ѓеорги Хаџипанзов”, „Капиштец”, „Тодор Александров”, „Ацо Караманов”, „Питу Гули”, „Димитар Пандилов”, „Димитар Беловски”, „Христо Чернопеев”, „Периша Савелич”, „Славејко Арсов”, „Тасино Чешмиче”, „Востаничка”, „Белградска”, Ѓорги Скрижевски”, како и ОУ „Кочо Рацин”, ДГ „Кочо Рацин” и сите дипломатски претставништва и Амбасади на овие улици, информираат од ЈП „Водовод и канализација”.

Поврзани вести

ВИДЕО | Се слушна ѕвоното во Детската клиника: Малата Ана ја доби борбата со болестите

Слободен печат

Утре се одбележува Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Слободен печат

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Слободен печат

Двајца станари со деменција побегнале од старечкиот дом во Тенеси благодарение на воената обука, персоналот казнет

Слободен печат

Деспотовски: Заврши времето на евтина работна сила, немаме луѓе за извоз

Слободен печат

Успорената демографија нема да ја сопре Кина

Гидеон Рахман/Financial Times

Остави Коментар