Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Според најновите податоци, во Велика Британија починаа уште 377 луѓе, што се вкупни 37.837 луѓе, се наведува во извештајот на министерството за здравство и социјална заштита, пренесе Би Би Си.

Бројот на починати во Англија изнесува 185, во Северна Ирска 2, а уште 185 лица ја изгубија битката со ковид-19 во болнциите ширум Англија.

Прочитајте и...  Кинеската авиоиндустрија во вториот квартал бележи пад од речиси 5 милијарди долари

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат