Во Велес и Карпош деца заразени од ковид два дена по почетокот на школската година

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција соопшти дека едно дете од Велес се заразило со Ковид-19 и тоа за прв пат во внатрешноста на училиште. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Бројките досега покажуваат дека е навистина мал бројот на ученици кои се заболени. До крајот на минатата недела во четири скопски … Продолжи со читање Во Велес и Карпош деца заразени од ковид два дена по почетокот на школската година