Во Велес 14-годишен ученик паднал од прозор

Во основното училиште „Панко Брашнар” вчера пред почетокот на наставата, ученик од деветто одделение паднал од прозор на висина од пет метри на бетон и се здобил со тешки повреди. Немилиот настан се случил додека детето си играло со соученици.

Од СВР Велес информираат дека детето било пренесено во болницата во Велес за укажување лекарска помош, но поради тешката скршеница на потколеница и поради сериозноста на повредата детето е пренесено на лекување на клиниката „Мајка Тераза” во Скопје.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Прочитај повеќе

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција