Во вчерашната сообраќајка во Ченто повредени се двајца возачи и двајца сопатници

Полиција / Фото: МВР

Двајца возачи и двајца сопатници се повредени во сообраќајна несреќа што вчера во 19:57 часот се случила на крстосницата од улиците „Методија Андонов Ченто”  и „Маџари” во скопската населба Ченто меѓу две патнички возила и едно товрано возило.

Како што информира МВР, во сообраќајна незгода учествувале патничко возило „бмв”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(26) од Скопје, товарно возило „фолксваген”, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(27) од Скопје и патничко возило „сеат ибица”, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(24) од Скопје, кое првично избегало од местото на незгодата, но набрзо било сопрено од страна на полициски службеници.

Во незгодата со повреди се здобиле двајцата возачи, како и двајца сопатници, Џ.Р.(22) и еден малолетник од возилото „бмв”, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” и Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот