Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ читајте:

Хроника

Бугарија уценува – дали Гоце Делчев ќе „оди курбан“ за да добиеме датум за преговори со ЕУ?

Свет:

Аферата „Новартис“ ја тресе Грција, под истрага министри, но не и Ципрас

Спорт

Фудбал – Лига на шампиони: Кралевите одиграа очајно во Париз

Здравје

– Шест знаци дека ќе ви се создаде тромб

Гастрономија

– Проблемите со лошото варење решете го со смокви

Магазин

– Виолинистката Сања Шиплевска: Со операта „Дидо и Еенј“ отвараме нова платформа
– Катарина Ивановска стана мајка по втор пат

Прочитајте и...  Ивановски: Избори веднаш и политичка влада со три приоритети - здравство, финансиска стабилизација и враќање на економски раст (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ГПЦ донираше специјална опрема за грчката војска на границата со Турција кај Еврос

МИА Агенција

Јанева: Грубо сум изманипулирана од Камчев и неговата сопруга

Слободен печат

Бајден: Трамп ја користи американската војска против Американците

Слободен печат

Костадинов: Може да се случи да немаме избори ни во редовниот термин во декември

Слободен печат

Бочварски: Сите текстилни работнички кои се тестирани задолжително треба да останат дома

Слободен печат

Трамп го обвини Куомо за грабежите: Њујорк го искинаа на парчиња

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велика Британија ја повика Кина да го повлече предлог законот за безбедност во Хонгконг

Слободен печат

Подготовки за избори: Партиите на терен, ќе се гласа на отворено

Коронавирусот го скрати животниот век во Белгија за пет месеци

МИА Агенција

Мас: Протестите во САД се разбирливи и повеќе од легитимни

МИА Агенција

Имаме капацитет да се справиме и со овој бран на болеста, смета Филипче

Слободен печат

Борис Џонсон вознемирен од насилствата во САД

Слободен печат