Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ читајте:

Хроника

Неизвесност за датумот за преговори – Македонија без Албанија, полесна одлука за Франција

Македонкси интелектуалци со отворено писмо против уцените на Бугарија

Трибина

– Колумни на Денко Малески, Ивица Челиковиќ, Кица Колбе, Зоран Јовановски, Зоран Иванов…

Свет

Санкциите од САД нема да ја пишманат Турција да продолжи со акцијата против Курдите

Сцена

– Музичката сензација Сули пронајдена мртва во својот дом
– Рози во чест на Тоше Проески

Здравје

– Дали ајварот и зимницата се здрави?
– Зелката ја подобрува хранливата вредност со закиселување

Гастрономија

– Анемијата победете ја со цвекло

Спорт

Дејан Митров – Пеливанството поисплатливо од олимпиското борење

Скопје

Апликација ќе ве наградува затоа што пешачите или возите велосипед до работа!

Прочитајте и...  Исмаили: Обезбедивме финансиска поддршка за културните работници (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Џафери: Новите 14 дена се доволни за партиите да го договорат датумот за изборите

Слободен печат

БиХ: Протести во Сараево поради незадоволство од состојбата во државата

Слободен печат

Во протестите во Калифорнија загина полицаец, друг е повреден

Слободен печат

Потврдени 35 случаи со Ковид-19 во последните 24 часа

Слободен печат

Пендаровски: Нова вонредна состојба од 14 дена (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Стево Пендаровски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Општина Гази Баба ги ослободи родителите од надомест за трошоци во градинка

Слободен печат

Објавени правилата од протоколот за запишување на првачињата (ФОТО)

Слободен печат

Почнува исплатата на парична помош за социјална и детска заштита

Слободен печат

Прва жртва на протестите во САД поради смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Слободен печат

Почна седницата на Советот за безбедност – Се одлучува за евентуално продолжување на вонредната состојба

Слободен печат