Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ читајте:

Хроника

– Нема ни трага од истрагата за бегството на Никола Груевски

– Се шири истрагата за Рекет, во мрежата и висок функционер

Колумни

– од Кица Колбе, Горан Марковски, Зоран Јовановски

Бизнис

– Субвенции: По 1.000 евра за инвертори за 10.000 семејства

– Скенираните фискални за ДДВ ќе учествуваат во наградна игра

Свет

– Албин Курти најави обединување на албанските држави

– Курдите во Сирија прогласија општа мобилизација

 Сцена

– Разговор со Игор Угриновски, психолог: Децата со аутизам најдобро учат низ игра

Здравје

– Дали знаете што е синдром на празно гнездо?

Спорт

– Квалификации за ЕП 2020 – Македонија мисли само на победа на мечот со Словенија

Прочитајте и...  Хрватскиот конзул во Барселона под истрага поради перење пари

Скопје

– Шилегов: Дрисла нема техничка можност да спалува опасен отров

– Иновативна идеја: Учениците од „Михајло Пупин“ добија фотоволтаична централа во училиштето

Прочитај повеќе

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат

Иранските власти затвораат училишта во два града за да спречат ширење на Ковид-19

Слободен печат

„Независне новине”: Најголем дел од кокаинот, вреден околу 50 милиони долари, требало да заврши во БиХ

Слободен печат

Деветто издание на конференцијата за социјален активизам „Engage”

Слободен печат

САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус

Слободен печат

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет − осум =

Прочитај повеќе

Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Слободен печат

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Слободен печат

Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Слободен печат

Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Слободен печат

Една картичка за цела Европа: Нова стратегија на ЕУ за интегриран пазар на плаќања

Слободен печат

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат