20.8 C
Скопје

Во Улцињ врнежите урнаа ѕидина од Стариот град

Дел од ѕидот во средишниот дел на Стариот град во Улцињ падна поради обилните врнежи, објави Вијести од Подгорица.

Началникот на Службата за заштита и спасување од Улцињ, Саубих Мехмети изјави дека наскоро ќе се излезе на самото место и ќе се направи проценката на штетата и евентуалната опасност за останатите ѕидови кои датираат од земјотресот во 1979 година.

Sledeći video
×
Sledeći video
Zatvori
Autoplej pauziran

Поврзани вести

Бајден: ,,Кралицата ме потсети на мојата мајка“

Слободен Печат

На инфективните оддели се лекуваат 99 пациенти со ковид-19

Слободен печат

Тешко повреден пешак во Скопје

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка под скопско Кале

Слободен печат

Столтенберг: Членството на Северна Македонија и Црна Гора е доказ дека вратите на НАТО се отворени

Слободен печат

Д-р Мехмедовиќ: Индиската варијанта на коронавирусот доведува до гангрена, ампутации на стапалата и губење на слухот

Мирослава Бурнс

Остави Коментар