Во Тирана уапсен руски државјанин, се борел за ИСИС (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Во Тирана уапсен руски државјанин, се борел за ИСИС (ВИДЕО)

Рускиот државјанин на 34 годишна возраст, е осуден од страна на рускиот суд за војување во Сирија

Албанската полиција информираше дека уапсила руски државјанин. Според истите информации апсењето е со цел тој да биде екстрадиран во Русија.

Рускиот државјанин со иницијали Р.М. на 34 годишна возраст, е осуден од страна на рускиот суд за војување во Сирија.

Албанската полиција информира дека тој влегол на албанската територија како илегален имигрант, додека денеска бил уапсен, пренесува Балканвеб.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close