4.2 C
Скопје

Во Струмица досега се тестирани 40 лица, еден позитивен

Од информации од Струмичката болница единствениот заразен пациент е со лесна клиничка слика и се лекува во домашни услови.

Во Струмица досега се тестирани 40 лица од коронавирусот, а само едно лице е позитивно, информира директорот на Центарот за јавно здравје во Струмица, Петре Витанов.

Тестирањето се врши во пунктот во Центарот, а според Витанов се чекаат резултати од последните тестирања.

Од информации од Струмичката болница единствениот заразен пациент е со лесна клиничка слика и се лекува во домашни услови.

Прочитајте и...  Времето денеска облачно и врнежливо

Поврзани вести

Уапсен шеф на нарко мафија што годишно заработувал над 70 милијарди долари

Слободен печат

Ѓоргиев: Придавката „македонски” останува во записниците на Мешовитата комисија

Слободен печат

ВИДЕО: Медицински персонал во ковид центар прави забава со оро и песни

Слободен печат

Србија четврта во Европа и деветта во светот по стапката на вакцинација

Џо Бајден во зимата на закани и можности

Едвард Лус/Financial Times

ПАНИКА ВО БЕРЛИН: Цела болница во карантин поради британскиот тип на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар