Во среда и четврток во Скопје ќе се прска против комарци – Слободен печат
ВестиСкопје

Во среда и четврток во Скопје ќе се прска против комарци

Терестичната дезинсекција ќе почне во среда и ќе заврши најдоцна до 6 јули (сабота), од 23.00 до 04.00 часот.

Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против возрасни форми на комарци ќе се одвива на 3 и 4 јули, среда и четврток, во раните утрински часови.

Терестичната дезинсекција ќе почне во среда и ќе заврши најдоцна до 6 јули (сабота), од 23.00 до 04.00 часот.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, авионската дезинсекција ќе биде спроведена првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин, а согласно тоа ќе се извршува и терестичната дезинсекција.

Град Скопје апелира пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close