Во Србија уште 236 новозаразени, 9 лица починаа

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 236 новозаразени лица од коронавирус.

Во истиот период се тестирани вкупно 6.251 лица, што значи дека се заразени 3,77 отсто од тестираните.

Починати се уште 9 пациенти, а на респиратори се наоѓаат 106 лица.

И покрај смирувањето на ситуацијата и падот на бројот на заболени, надлежните јасно потенцираа дека на размислуваат за ублажување на рестриктивните мерки и дека најголемо внимание посветуваат на почетокот на новата училишна година.

Прочитајте и...  Референдум во Швајцарија за ограничување на бројот на граѓани од ЕУ

Прочитај повеќе

Бројот на заразени со коронавирус во Франција надмина 500.000

Слободен печат

Дождот ја преполни канализацијата во Мексико: Сите се изненадија што пронајдоа во неа (ВИДЕО)

Слободен печат

Стопанските комори се задоволни од четвртиот пакет мерки за поддршка на компаниите и граѓаните

Воен авион се урна во Украина, најмалку 20 лица загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат

Српскиот режисер и сценарист Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст

Слободен печат

Кривокапиќ: Политичката судбина на Ѓукановиќ и Марковиќ ќе биде онаква како што заслужуваат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендрекот лесно се крева врз Роми

Валентина Т

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје вечерва блокиран заради поскапувањето на струјата

Слободен печат

Навални им се заблагодари на руските доктори и пилоти: Ви благодарам, вие сте добри луѓе (ФОТО)

Слободен печат

Лајчак: Дијалогот меѓу Белград и Приштина е одложен поради пандемијата

Слободен печат

Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Слободен печат