Во сообраќајна несреќа близу Врање животот го загуби 25-годишен Македонец

Фото: Илустрација

Во сообраќајна несреќа што вчера се случила во близина на Врање почина 25-годишен Македонец.

Во автомобилот биле повеќе луѓе но само една настрада на местото на несреќата, неофицијално потврдија извори од истрагата, а пренесуваат српските медиуми.

Исто така, неофицијално, медиумите во Србија пишуваат дека го пропуштиле патот за Македонија и се упатиле кон Златокоп, но потоа се сетиле дека во ресторанот во центарот на градот, каде што претходно престојувале, го заборавиле мобилниот телефон и се упатиле назад, по што дошло до несреќата.

Повеќе детали за несреќата се очекуваат во текот на денешниот ден.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот