Во сообраќајка повреден малолетник од Виница

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента / Фото: МИА

Вчера на улицата „Браќа Миладинови” во Виница, возило „цитроен”, со винички регистарски ознаки, управувано од Ј.С.(54) од Виница, удрило во малолетен пешак.

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Јавна здравствена установа Здравствен дом Виница. Увид на местото извршила увидна екипа од полициската станица во Виница.

 

 

Видео на денот