Во сообраќајка загина маж - Слободен печат

Во сообраќајка загина маж

Синоќа во полиција околу 22.50 часот е пријавено дека на раскрсницата со локалниот пат Богданци – Стојаково, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „баотиан 125“ без регистарски ознаки, управуван од Ѓ.В. (30) од Стојаково и камион „мерцедес актрос“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.Б. (42) од Валандово.

Во незгодата на местото на настанот починал Ѓ.В. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од олициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено во Институтот за судска медицина во Скопје за обдукција.

Прочитај повеќе

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата

Тројца повредени во сообраќајка кај велешко Иванковци

МИА Агенција

Уапсен скопјанец баран за изнуда

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Горан Наумовски

Малолетници превезувале марихуана во тетовско

Слободен печат

Остави Коментар

14 − six =

Прочитај повеќе

Во угостителски објект уапсено лице за доиздржување казна затвор

Слободен печат

Уапсена скопјанка: Полицијата откри дрога во нејзиниот дом

Слободен печат

Сообраќајна несреќа на стариот пат Тетово – Скопје: Тројца се потешко повредени

Слободен Печат

Почина 38-годишната жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

Мими Шушлеска Петкова

Се преврте автомобил близу Велес: Повредено четиричлено семејство

Слободен Печат

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција