Во сообраќајка загина 62 годишна жена од Прилеп

Несреќата се случила меѓу Опел Астра со прилепски регистерски таблички и Пасат со ресенски таблички. 

На магистралниот пат Ресен-Битола, кај местото викано Лебара Жито, вчера во 18 часот се случила сообраќајка во која починала 62 годишна жена од Прилеп, додека со возило на итната медицинска помош во болница биле пренесени три лица, меѓу кои и едно малолетно лице. Увид на лице место извршила екипа на СВР Битола.

Несреќата се случила меѓу Опел Астра со прилепски регистерски таблички и Пасат со ресенски таблички.
Прочитајте и...  Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди

Прочитај повеќе

Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди

Слободен печат

Момче на возраст од околу 25 години пронајдено обесено на кејот на Вардар

Слободен печат

Измамена Скопјанка: Непознати лица и одземале 52.000 денари

Слободен печат

Mаж исчезнал во водите на Вардар додека извлекувал возило на ЕВН

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Син го пронашол својот татко мртов во гаража

Слободен печат

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Камерите го фатиле како краде вреќи цемент од градската депонија во Дебар

Слободен печат

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсикифувана сообраќајна дозвола

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Слободен печат

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат