Во сообраќајка тешко повредена жена

На локалниот пат кон кичевското село Грешница, вчера попладне патничко моторно возило „опел астра” со кичевски регистарски ознаки, управувано од Н.Р. (74) од истото село, излетало од патот. Сопатничката З.Р. (75) се здобила со тешки телесни повреди.

– Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од селото Грешница, по што била пренесена во Медицинскиот центар во Кичево. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кичево – информираат од полицијата.

Прочитајте и...  Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Прочитај повеќе

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат

Обвинение против лицето кое криеше марихуана во куќата на својот дедо

Слободен печат

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат