Во сообраќајка повредени тројца припадници на АРМ кај Гевгелија

На местото на несреќата е извршен увид од Јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица Гевгелија.

Вчера во 20 часот во МВР е пријавено дека на регионалниот пат Богданци-Гевгелија, поточно на место викано Лгот, патничко возило „рекстон“, сопственост на МВР, управувано од полицискиот службеник Б.Ј. излетало од коловозот.

Во возилото се превезувале и шест припадници на Армијата, кои биле на испомош во Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“.

Во незгодата со полесни повреди се здобиле тројца припадници од АРМ, кои биле пренесени во јавната здравствена установа Гевгелија.

На местото на несреќата е извршен увид од Јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица Гевгелија.

Видео на денот