Во сообраќајка повредена битолчанка

Таа била пренесена во општата болница во Битола каде и била укажана лекарска помош. 

На улицата „Филип Втори Македонски“ вчера околу 18 часот во Битола, автомобил „хјундаи“ управувано од В.Е. (29) од Битола, удрило во пешакот, 45-годишната битолчанка Е.И. .

Во незгодата Е.И. здобила тешки повреди и била пренесена во општата болница во Битола каде и била укажана лекарска помош.

Прочитајте и...  Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

Прочитај повеќе

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат