Во сообраќајка повреден малолетник од Скопје

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза" - Скопја.

На 19.05.2022 во 18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „3″ во с.Трубарево, скопско, возило „ауди” управувано од С.Ј. (28) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза” – Скопја. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ФОТО: Страотна сообраќајка во скопско Орман, под надвозникот се преврте автомобил

 

Видео на денот