Во сообраќајка кај Струмица синоќа загинало едно лице и тројца се повредени - Слободен печат

Во сообраќајка кај Струмица синоќа загинало едно лице и тројца се повредени

Во несреќата учествувале автомобили „форд мондео”,и „мерцедес бенз” и двата со струмички регистарски ознаки.

Дваесет и едногодишен сопатник починал, а уште тројца се повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа 30 минути по полноќ на магистралниот пат Ново Село-Смоларска крстосница, на излез од село Ново Село, информираат од СВР Струмица.

Во несреќата учествувале автомобили „форд мондео“,и „мерцедес бенз“ и двата со струмички регистарски ознаки.

– Од здобиените повреди, во незгодата починал сопатникот во возилото „мерцедес бенз” И.И.(21) од село Ново Коњарево, а со тешки телесни повреди се здобиле возачот на возилото „форд мондео”, Д.Д.(24) и сопатникот во истото возило И.С.(19) од село Рич, додека со телесни повреди се здобил В.Ч. (23), возач на „мерцедесот” по што биле пренесени во Медицински центар Струмица за укажување лекарска помош, се додава во соопштението на струмичката полиција.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа на Полициската станица Струмица.

Сообраќајот бил во прекин и бил пренасочен по локалните патишта од 00:45 до 04:00 часот.

Прочитај повеќе

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата

Тројца повредени во сообраќајка кај велешко Иванковци

МИА Агенција

Уапсен скопјанец баран за изнуда

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Горан Наумовски

Малолетници превезувале марихуана во тетовско

Слободен печат

Во угостителски објект уапсено лице за доиздржување казна затвор

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 4 =

Прочитај повеќе

Уапсена скопјанка: Полицијата откри дрога во нејзиниот дом

Слободен печат

Сообраќајна несреќа на стариот пат Тетово – Скопје: Тројца се потешко повредени

Слободен Печат

Почина 38-годишната жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

Мими Шушлеска Петкова

Се преврте автомобил близу Велес: Повредено четиричлено семејство

Слободен Печат

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција

Гостиварка го пријавила сопругот дека ја принудувал на проституција

МИА Агенција