Во скопско „бмв” пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Кај тунелите на магистралниот пат Удово – Демир Капија вчера во 12.30 часот било забележано патничко возило „бмв”, со скопски регистарски ознаки, во кое имало мигранти.

Од МВР денеска соопштија дека по преземени мерки од полициски службеници возилото било пронајдено во непосредна близина на плацот на ЈП „Комуналец” во Неготино.

– Еден мигрант, 16-годишник од Сирија, останал во багажникот од возилото, а возачот и останатите мигранти избегале. На местото на настанот бил извршен увид, известен е Јавен обвинител, а возилото било однесено во депото во Кавадарци. Пронајдениот мигрант бил задржан во ПТЦ Гевгелија и се преземаат мерки за расчистување на случајот, се наведува во соопштението од МВР.

Прочитајте и...  Возило излетало од патот и завршило на покрив од воденица во Македонска Каменица

Прочитај повеќе

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат

Жител на Дебреште извршил обљуба врз малолетно девојче

Слободен печат

За осум часа казнети 160 мотоциклисти

МИА Агенција

Кривична пријава за стружанец кој пукал во дебарското село Џепиште

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кривична пријава против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје

Слободен печат

Пет лица се повредени во судир на скопски „пасат“ и кумановска „корса“ кај Охрид

Слободен печат

Автомобил удри 71-годишен пешак во Скопје

Слободен печат

Возило излетало од патот и завршило на покрив од воденица во Македонска Каменица

Слободен печат

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија, каде загина едно лице

Слободен печат

Полицијата трага по момчето кое палеше во природа

Слободен печат