Во Скопје запленети 200 килограми марихуана во голема полициска акција

фото: Запленета марихуана / фото:мвр/илустрација

Во голема полициска акција денеска во Скопје, приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана.

Од МВР ја потврдуваат акцијата, која се уште трае, а повеќе детали најавуваат за подоцна.

Видео на денот