Во Скопје се одржаа протести за правда

Под мотото „Меѓународна истрага за монтираните случаи“ и „Слобода за кумановската група“ започна протестен марш од „Плоштадот Скендербег“ во Скопје, кој заврши пред македонското Собрание, јавува Алсат. Според истиот медиум присутни беа и членови на семејствата на кумановската група, кои бараат целосно расветлување на настаните во Диво Насеље.

Во најавата на протестот се вели дека денешниот протест му е посветен на сегашната влада, особено на владејачката албанска партија ДУИ. Протестите започнаа пред неколку месеци по објавувањето на прислушкуваните материјали од Ел Чека.

Прочитајте и...  Муцунски: Оваа кампања ќе донесе победа за ВМРО-ДПМНЕ, зашто власта не испорача

Прочитај повеќе

ЦЕПИ и дидели 66 милиони евра на кинеска фармацевтска компанија за развој на вакцина за Ковид-19

Слободен печат

Македонија со најдобра бизнис клима во регионот

Слободен печат

ДИК ги повикува учесниците на изборите да ги почитуваат мерките за заштита на здравјето на граѓаните

Слободен печат

Ахмети: Ќе се фокусираме уште повеќе во решавањето на економските проблеми во земјава

Слободен печат

Уапсени земјоделци во Холандија заради забрането протестирање

Слободен печат

ЕУ ќе издвои над 22 милиони евра за помош на Палестина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Таравари: Промената доаѓа преку слободни и фер избори

Слободен печат

Мицкоски од Гевгелија: Цениме дека ништо не е направено за овој крај изминативе повеќе од 3 години

Слободен печат

Богоев: Раззеленување на маалскиот центар во Карпош 1

Слободен печат

Џонсон: Ја преземам целосната одговорност за владиниот одговор на пандемијата

Слободен печат

Дали конечно се гледа крајот на коронавирусот – Израел објави: Пронајдовме антитело што го неутрализира коронавирусот

Слободен печат

Стојаноска од Гостивар: На 15 јули изборот е помеѓу еснафот и чесноста или криминалот и свитканата кичма

Слободен печат