Во Скопје се одржаа протести за правда – Слободен печат
ВестиМакедонија

Во Скопје се одржаа протести за правда

Протестите започнаа пред неколку месеци по објавувањето на прислушкуваните материјали од Ел Чека.

Под мотото „Меѓународна истрага за монтираните случаи“ и „Слобода за кумановската група“ започна протестен марш од „Плоштадот Скендербег“ во Скопје, кој заврши пред македонското Собрание, јавува Алсат. Според истиот медиум присутни беа и членови на семејствата на кумановската група, кои бараат целосно расветлување на настаните во Диво Насеље.

Во најавата на протестот се вели дека денешниот протест му е посветен на сегашната влада, особено на владејачката албанска партија ДУИ. Протестите започнаа пред неколку месеци по објавувањето на прислушкуваните материјали од Ел Чека.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close