8 C
Скопје

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

 На територијата на Град Скопје вчера во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 226 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции.

Од МВР денеска информираа дека од нив девет се за технички неисправни и нерегистрирани возила, 21 мерка за користење на мобилен телефон. Изречени се четири мерки за возење под дејство на алкохол, 11 санкции за непочитување на брзината на движење и 71 мерка за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, стои во соопштението од МВР и се апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Прочитајте и...  МВР приведе две лица по пукањето во коешто беше повреден синот на поранешниот реис на ИВЗ

Поврзани вести

МВР приведе две лица по пукањето во коешто беше повреден синот на поранешниот реис на ИВЗ

Слободен печат

ФОТО: Синот на Реџепи итно хоспитализиран во Воена болница, крвави траги и скршени стакла на луксузниот автомобил

Слободен печат

ВИДЕО | Слободен печат дознава: Синот на поранешниот поглавар на ИВЗ е повреден во престрелка во Ѓорче Петров

Слободен печат

Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило кај Топлица

Слободен печат

Жена и нејзините две деца жртви на насилство од вонбрачниот партнер

Слободен печат

Кумановецот кој го прегази четиригодишниот Алмир Алиу доби одложување на затворската казна

Слободен печат

Остави Коментар