Во штипско свекор се обидел да ја обљуби снаата

 Дваесет и седум годишна жена синоќа во штипската полиција пријавила дека нејзиниот свекор се обидел да ја обљуби. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштение наведува дека жената случајот го пријавила синоќа во 20.15 часот.

 Жената пријавила дека околу 17.30 часот во семејниот домнејзиниот свекор Ѓ.М.(56) од штипското село Лакавицасо употреба на физичка сила и закани по нејзиниот живот се обидел да изврши обљуба над неано таа успеала да побегне, се вели во соопштението.

Свекорот  Ѓ.Ме лишен од слобода и по комплетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Во Тетово Меѓународен натпревар за квалитетот на медот

Поврзани вести

Катанци се редат: Уште една земја воведува карантин

Слободен печат

Владејачката партија Грузиски сон води на денешните изборите

Слободен печат

Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Слободен печат

ВИДЕО: Фатен еден осомничен за нападот во Лион, каде беше ранет грчки свештеник

Слободен печат

Милер: Доколу победи Трамп ќе се заострат правилата за влез на имигранти во САД

Слободен печат

Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулатни возила, бесни од опозицијата

Слободен печат

Остави Коментар