20 C
Скопје

Во Шпанија уништување на полен, невидено досега – огнот голта сѐ, тревата останува (ВИДЕО)

Снимката стана вирална на социјалните мрежи, а сите се зачудени како тоа генијално го извеле.

Како што Шпанија почна да ги попушта рестриктивните мерки поради пандемијата, луѓето полека почнаа да се враќаат кон нормалните текови, така што сега смеат да прошетаат со маска и заштитна опрема.

Граѓаните во областа Риоха при прошетка останале во чудо, кога присуствувале на спектакуларна акција на чистење на полен во парк.

Имено, со оглед на тоа дека пролетта е во полн ек и сѐ е расцветано, тревникот во паркот бил целосно прекриен со полен, но службите задолжени за одржување на зеленилото успеале на генијален начин да ја „средат“ таа површина.

Поленот во себе содржи одредено ниво на калории, па службите за зеленило го запалија. Благиот оган ја голтаа „белата прекривка“, а при акцијата за чистење, тревникот останал неоштетен.

Снимката стана вирална на социјалните мрежи, а сите се зачудени како тоа генијално го извеле, како да користеле правосмукалка.

Поврзани вести

Охридско Езеро и Студенчишко Блато номинирани како трето и најголемо Рамсар место во државата

Слободен печат

Шкотската премиерка: Нов референдум за независност ќе има кога ќе дојде време

Слободен печат

УХМР со временска прогноза до вторник

Слободен печат

ВИДЕО | Необична појава во центарот на Солун: Дива свиња се прошета на главниот плоштад

Слободен печат

Курти нема да бара гаранции за поранешните водачи на ОВК

Слободен печат

Забрчанец: Медиумите дадоа сериозен придонес во спасување човечки животи, но неопходна е кампања за едукација за вакцините

Слободен печат

Остави Коментар