Во Шпанија „падна“ црногорскиот наркобос од Котор

Денес во Шпанија е уапсен Васо Перовиќ (49) од Црна Гора, кој според оперативните информации на полицијата е наведен како член на организирана криминална група од Котор.

Црногорската полиција објави дека Перовиќ е уапсен во Шпанија по меѓународна потерница распишана од Основниот суд во Котор 2019, со цел издржување затворска казна од две години и осум месеци за создавање на криминална организација и неовластено производство, држење и дистрибуција наркотици.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Митревски: Очекувам успешен попис, ДПМНЕ собира потписи за внатрепартиски потреби

Поврзани вести

Организација за човекови права на Косово повикува да се дочека Лајчак со протести во Приштина

Слободен печат

„Мажи со црвени чевли” против насилството врз жените

Слободен печат

ВИДЕО | Заев за скопскиот градоначалник: Да бев жител на Скопје, ќе гласав за Шилегов

Апел од 442 европски парламентарци против израелска колонизација на „окупираните палестински територии“

Слободен печат

Ќе се укинат најголем дел од рестриктивните мерки: Сардинија станува првата „бела зона” во Италија

Слободен печат

ВИДЕО | Митревски: Очекувам успешен попис, ДПМНЕ собира потписи за внатрепартиски потреби

Марина Дамческа

Остави Коментар