12 C
Скопје

Во САД се вакцинирани над 28 милиони луѓе

Повеќе од 28 милиони американски граѓани кои досега биле целосно вакцинирани против коронавирус, чекаат упатства од федералните здравствени служби за тоа што треба и што не треба да прават по имунизацијата, пренесува АП.

Агенцијата наведува дека директорот на Центарот за контрола и превенција на болести, Рошел Валенски, вчера потврдил дека на ваквите упатства за граѓаните се работи многу, но понатамошното одложување ја зголемува неизвесноста кај населението уморно од борбата против корона вирусот во врска со можноста за запирање на пандемијата.

Прочитајте и...  Салехи: Иран има право да преземе акции против терористите кои ја нападнаа нуклеарната постројка Натанц

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар